چک لیست عکاسی حرفه‌ای با موبایل

برای گرفتن یک عکس خوب و ماندنی، بیشتر از یک دوربین خوب، به تکنیک و تجربه نیاز دارید. امروز اغلب مردم گوشی‌های هوشمند با دوربین‌های پیشرفته دارند. اما به ندرت از عکس‌هایی که گرفته‌اند احساس رضایت می‌کنند.

خاطرات خوش تکرار نمی‌شوند و گاهی یک عکس و یک خاطره شیرین تمام آن چیزیست که از آن‌ها برای ما بجا می‌ماند. همه ما نسبت به ورق زدن آلبوم تصاویر قدیم احساس خوبی داریم. اما چرا از ورق زدن آلبوم گوشی موبایلمان کمتر چنین حسی پیدا می‌کنیم؟

شاید به این دلیل باشد که قدیم عکس گرفتن آداب خاصی داشت، همه باید حاضر می‌شدند، به خودشان می‌رسیدند و خلاصه کار هول هولی و دم دستی نبود. برعکس امروز به راحتی می‌توانیم لحظات را ثبت کنیم ولی تصاویر شیرینی و زیبایی گذشته را انگار ندارند هرچند تکنولوژی کار را بسیار راحت تر کرده است.

اینکه می‌توانید با موبایل به سرعت عکس بگیرید، به معنی این نیست که باید عجله کنید. با اندکی صبر و دقت قادر خواهید بود تصاویری خلق کنید که تا ابد خاطره انگیز و ماندنی باشند. ما در این چک لیست تکنیک‌های ساده اما کاربردی عکاسی با موبایل را به شما خواهیم گفت. شما هم می‌توانید با گفتن از تجربیات خود در قسمت دیدگاه به کامل‌تر شدن این لیست کمک کنید.

No account yet? Register

تصویر از Rafael Leão 

دیدگاهتان را بنویسید