چک لیست انتخاب و خرید دوربین عکاسی و لوازم جانبی

این مطلب به طورکلی درباره نکاتی است که باید در هنگام انتخاب و خرید یک دوربین عکاسی به آن‌ها توجه کنید. بعلاوه پاسخ به این سوال در ذهن بسیاری از آدم‌هاست که “با چه دوربینی می‌توانم عکس‌های زیبا بگیرم؟”

به افرادی که بدنبال جواب این سوال هستند باید گفت که تنها عامل گرفتن عکس‌های زیبا، داشتن یک دوربین حرفه‌ای نیست. با بهترین و گران‌ترین دوربین هم می‌شود عکس‌های بدی گرفت و دلیل آن قطعا کیفیت دوربین نیست بلکه می‌تواند بخشی از موارد زیر باشد:

  • نور بد
  • موضوع بد
  • کامپوزیشن بد
  • تکنیک بد
  • خلاقیت کم

اگر مهارت خودتان را در عکاسی تقویت کنید حتی با گوشی موبایل هم می‌توانید تصاویر بسیار زیبایی را ثبت کنید.

متناسب با نیازتان دوربین انتخاب کنید

همانطور که گفتیم اگر فقط به دنبال گرفتن عکس‌های خاطره‌انگیز و زیبا هستید، با تقویت مهارت عکاسی خود می‌توانید با دوربین گوشی هوشمند هم تصاویر زیبایی ثبت کنید.

بعلاوه دوربین های کامپکت و دوربین‌های نیمه حرفه‌ای هم برای علاقه‌مندان به عکاسی قیمت و عملکرد خوبی دارند.

اما اگر قرار است از طریق عکاسی درآمد کسب کنید، به یک دوربین عکاسی حرفه‌ای نیاز دارید که با کمک چک لیست زیر می‌توانید آن را انتخاب کنید.

دوربین نیکون بخرم یا کانن؟

از نظر اکثر عکاسان حرفه‌ای، برند نیکون طراحی حرفه‌ای تر و عملکرد بهتر در ISO اتوماتیک و سیستم فوکوس دارد در حالیکه در برند کانن Canon برای انتخاب لنز تنوع بیشتری وجود دارد. برای انتخاب بهتر باتوجه به نیاز و بودجه خود، با یک متخصص مشورت کنید.

اگر یک عکاسی حرفه‌ای هستید از شما دعوت می‌کنیم با به اشتراک گذاشتن تجربیات خودتان در قسمت دیدگاه به کامل‌تر شدن این مطلب در لیستگر کمک کنید.

بایدهای خرید دوربین عکاسی

قابلیت‌های غیرضروری اما مفید برای دوربین عکاسی

لیست لوازم جانبی دوربین عکاسی

No account yet? Register

تصویر از chuttersnap 

دیدگاهتان را بنویسید